Bursaspor’daki maaş krizi nasıl çözüldü?

Bursaspor’da yaşanan maaş krizini Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay çözdü.

Bursaspor’daki maaş krizi nasıl çözüldü?

Mali problemler nedeniyle transfer tahtası kapalı olan ve temlikler nedeniyle de mevcut oyuncuların ödemelerini yapmakta zorlanan Bursaspor’da maaş krizi çözüme kavuştu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın devreye girmesiyle oluşturulan 1 milyon 100 bin liralık kaynağın Vakıfköy Futbol Akademisi’nden yetişen futbolcuların ve teknik heyetin alacakları için kullanılacağı öğrenildi.


ENDİŞE YARATIYOR

Sezon başında bazı oyuncularının sözleşmelerini alacaklarına karşılık fesih eden yeşil beyazlı kulüp, kadrosunun çoğunluğunu Vakıfköy’de yetişen genç oyuncularıyla oluşturmuştu. Teknik Direktör Mustafa Er yönetiminde genç yeteneklerle ligde başarılı bir seri yakalayan Bursaspor, prim ve maaş ödemelerinde yaşadığı sıkıntı nedeniyle mevcut oyuncularını da kaybetmenin endişesini taşıyor.


YİNE DEVREYE GİRDİLER

Alınan bilgiye göre, Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile görüşme yaparak özellikle altyapıdan yetişen oyuncuların prim ve maaş ödemeleri ile teknik heyetin alacaklarında kullanılmak üzere destek talebinde bulundu. Kulübe daha önce de ciddi anlamda maddi kaynak oluşturan Burkay ve Aktaş, kulübün acil ihtiyacı olan paranın karşılanmasını sağladı. Başkan Erkan Kamat, Alinur Aktaş ve İbrahim Burkay’a teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X