BATISİAD ilk istişare toplantısını yaptı

Kısa süre önce kurulan Batı Trakya Türkleri Yönetici ve Sanayici İşadamları Derneği (BATISİAD), ilk istişare toplantısını, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

BATISİAD ilk istişare toplantısını yaptı

Değirmen Tesisleri’ndeki toplantıda konuşan Mustafa Dündar, BATISİAD’ın Batı Trakyalı sanayici ve iş adamlarını tek çatı altında toplayacak, Bursa’nın en genç sanayici ve iş adamı derneği olduğunu söyledi.

Ortaya güzel sonuçlar çıkması temennisinde bulunan Dündar, ”Özveriyle yaklaşmak lazım. Milletin övgüsüne, takdirine layık olmak son derece önemli. Sonuçta bizler de gerek kişi, gerek dernek olsun bir topluluğu temsil ediyoruz. Bunun bilinciyle hareket etmek son derece önemli” dedi.

ÇOK İYİ ÇALIŞMAK LAZIM

Batı Trakyalı çok değerli sanayici ve işadamlarının bulunduğuna dikkat çeken Dündar şunları kaydetti: “Bursa’da çok sayıda SİAD bulunuyor. BATISİAD olarak neler üretebilir, insanımıza nasıl faydalı olunabilir, bu konularda çok iyi çalışmak lazım. Sivil toplum kuruluşlarına katılanların önceliği, ben buradan ne alırım, kazancım ne olur olmamalı. Uzun vadede ve insanımıza yönelik kazanım ne olur, o hedeflenmeli. Kısa vadede kazanç peşinde olanlar mutlaka kaybeder. Tabi ki böyle kuruluşlar kazanç için vardır ancak, çevre, dostluk ve birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmayı düşünmek, bence çok daha büyük kazanç olur. BATISİAD’ın Bursa’mız ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

AMACIMIZ DEĞER KATMAK

BATISİAD Kurucu Başkanı Ahmet Er, “Yıllar önce geldiğimiz bu topraklarda tutunabilmek, yaşamımızı idame ettirebilmek için yürüttüğümüz mücadelemizin sonucunda pek çok yöneticimiz, sanayici ve iş adamımız oldu. Bursa ve Türkiye bize sahip çıktı. Bursa’da kendimizi ifade etme özgürlüğü ve imkanını bulduk. Batı Trakya insanının, her şeyden önce dürüst ve saygın insan olduğunu herkes kabul ediyor. Şu anda çok sayıda iş adamı ve sanayicimiz var. Bizler de, bu arkadaşlarımızı bir çatı altında buluşturmak istedik ve BATISİAD’ı kurduk” diye konuştu. Amaçlarının, Bursa ve Türkiye ekonomisine değer katan insanları bir çatı altında buluşturup, birbirlerinin tecrübelerinden faydalanarak hep birlikte mücadele etmek olduğunun altını çizen Ahmet Er, “Ben, aynı zamanda bizim onursal başkanımız da olan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar ve diğer tüm katılımcılara, verdikleri destek için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KURUCU BAŞKANI AHMET ER

BATISİAD istişare heyetinde, Batı Trakyalı olan MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Mustafa Gürses, BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Uludağ Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İrfan Derici başta olmak üzere çok sayıda yönetici ve işadamı hazır bulundu. İlk toplantıya BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif de katıldı. BATISİAD’ın kurucuları arasında Ahmet Er (Başkan), Ali Ömeroğlu, Cihat Yusufoğlu, Mustafa Salimoğlu, Mustafa Süleyman, İbrahim İsmailoğlu ve Mehmet Hüseyin bulunuyor.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X