Bayırbucak Türkmenleri İçin Ümmet Kardeşliği Platformu Oluşturuldu

Suriye’nin Bayırbucak bölgesindeki Türkmenlere yönelik yapılan saldırılar nedeniyle Adıyaman’ın Besni ilçesinde Ümmet Kardeşliği Platformu kurularak yardım kampanyası başlatıldı.

Bayırbucak Türkmenleri İçin Ümmet Kardeşliği Platformu Oluşturuldu

İlk olarak Besni ilçesinde 5 STK’ın öncülüğünde oluşturulan platform, Bayırbucak Türkmenlerine maddi ve manevi destekte bulunup, yapılan yardımları yerine bizzat ulaştıracak. Konu ile ilgili açıklama yapan Besni Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Unuturum, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Ümmet Kardeşliği Platformunu kurmuş olmanın mutluluğunu ve burukluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Unuturum; “Dünya’da dört bir yanda zulme maruz kalan bütün Müslüman ve mazlum kardeşlerimiz için bir platform oluşturma gereği duyduk. Bu platform ilk etapta Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerinin yaralarına merhem olmaya çalışacak. Besni Alperan Ocaklarının öncülüğünde Besni İmam Hatip Lisesi Mezun Mensupları Derneği, Besni Kent Konseyi, Besni Medeniyet Derneği ve Besni Do-Kan Spor Kulübü ile birlikte bir araya gelerek bu platformu oluşturduk. Bu yardım kampanyasına ve hayra ortak olmak isteyen bütün vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilir. battaniye, kuru gıda, mont, bot, ilk yardım tıbbi malzemelere ihtiyaç vardır. İsteyen vatandaşlarımız ise, nakdi yardım yapabilir. Yardımlarınızı Besni Alperen Ocakları, Besni İmam Hatip Lisesi Mezun Mensupları Derneği, Besni Kent Konseyi, Besni Medeniyet Derneği ve Do-Kan Spor Kulübüne teslim edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X