Bebe konfeksiyoncuları Amerika’ya odaklandı

Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay, Almanya ve Afrika’ya ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi.

Bebe konfeksiyoncuları Amerika’ya odaklandı
HABERİ PAYLAŞ

ASLIHAN AYDIN

 

BEKSİAD üyeleri önceki gün iftarda buluştu. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen iftarda konuşan Atalay, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi kapsamında 34 firma ile birinci küme çalışmalarını tamamladıklarını ve Amerika ile Güney Afrika gezilerini düzenlediklerini hatırlattı. Almanya ve tekrar Amerika’ya gideceklerini belirten Atalay, “Hem şehrimizi hem de sektörümüzü dış dünyaya tanıtmış olacağız. Bununla beraber yakın bir geçmişte 38 firmamız ile ikinci küme çalışmalarını da tamamladık. En kısa zamanda faaliyetlerine başlayacak” dedi. Atalay, Junio Show’un gelecek yıldan itibaren yılda iki sefer düzenleneceğini de sözlerine ekledi.

HİZMET BİNASI SÖZÜ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Vişne Ticaret Bölgesi sınırlarının içinde olmasından dolayı çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi. BEKSİAD hizmet binası projelerinin hazır olduğunu, ancak yeri ile ilgili ufak sıkıntılar bulunduğunu ifade eden Edebali, “Onlar da aşılacak. Bu dönem inşallah derneğe yakışır binayı belediye olarak inşa edeceğiz” diye konuştu.

AFRİKA HACMİ GENİŞLEMELİ

Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Afrika’daki fırsatlara dikkat çekerek, kıtanın yılda 500 milyar dolarlık ithalat hacmine sahip olduğunu vurguladı. Türkiye’nin bu pazara gönderdiği ürünün ise henüz 10 milyar dolarları geçmediğini analatan Çepni, “Bu makası dolduran başka ülkeler. Bu noktada BEKSİAD’ın öncülük ettiği küme geçtiğimiz aylarda Güney Afrika’yı ziyaret etti. Güney Afrika’dan başlayan bu yolculuğun tüm Afrika’yı kapsamasını dilerim” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X