Beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeye AB desteği

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin daha vasıflı beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeyi hedefleyen projesi, Avrupa Birliği tarafından kabul edildi.

Beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeye AB desteği

Uludağ Üniversitesi, Avrupa Birliği ülkelerindeki beden eğitimi öğretmen eğitimi programlarını öğrenci seçiminden öğretmenin mesleğe yerleştirilme sürecine kadar incelemeyi, ülkeler arasında iyi örnekleri paylaşmayı ve beden eğitimi öğretmen eğitimi alanında çalışan uzmanlar arasında sürdürülebilir işbirliğini sağlamayı hedefliyor. 

Proje sonunda, Avrupa’da beden eğitimi öğretmen eğitimi için temel kaynak olabilecek bir kitap ve beden eğitimi öğretmen eğitimi uzmanları arasında işbirliğini güçlendirecek sürdürülebilir iletişimi sağlayacak ağlar oluşturulacak. Proje çerçevesinde 34 AB üyesi ülkeden beden eğitimi öğretmen eğitimi uzmanları ülkemize gelerek, beden eğitimi öğretmen eğitimi konusunda işbirliği yapacak. Türkiye Ulusal Ajansı, üniversitelerden kabul edilen 8 proje arasında en büyük hibe desteğini, 283 bin 694 Avro ile Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ne yaptı. Proje sözleşmesi Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından imzalanarak Ulusal Ajans’a gönderildi.

“BEDEN EĞİTİMİNE ULUSLARARASI BOYUT”

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, 2015 yılı için Ulusal Ajans’a 54 başvurunun yapıldığını ve bu başvurular içerisinden 9 projenin desteklenmeye değer bulunduğunu söyledi. Aydın, proje ile Spor Bilimleri Fakültesi’nin temel eğitim programını oluşturan beden eğitimi öğretmen eğitimi programının uluslararası bir boyut kazanacağını belirtti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X