Belediye Başkanı Ve Meclis Üyeleri Alt Yapı Çalışmaları Yerinde Denetledi

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte belediyenin alt yapı kanalizasyon çalışmalarını yerinde denetledi. Bel…

Belediye Başkanı Ve Meclis Üyeleri Alt Yapı Çalışmaları Yerinde Denetledi

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte belediyenin alt yapı kanalizasyon çalışmalarını yerinde denetledi. Belediye bu yılki çalışmalarında öncelikli projelerin arasında olan alt yapı, kanalizasyon çalışmaları hızla devam ediyor. Yapılan çalışma alanında açıklama yapan Başkan Köksoy, “Değerli hemşerilerim bugün alabalık deresi boyundaki kanalizasyon çalışmalarının başındayız. Bu yıl Ardahan’ın temel altyapı problemi olan kanalizasyon çalışmaları, yağmur suyunun yer altına alınmasıyla ilgili olan şebeke çalışmaları tamamıyla bitirilmiş olacaktır. Şehir altyapısı olması gereken noktaya bu yıl gelecektir, elbette ki çok ağır bir çalışma yürütülüyor. Neredeyse 5 Metre derinliğinde som kaya üzerinde 40 tonluk kırıcı ile çalışılıyor, 9 adet kırıcı çalışıyor şuan Ardahan’da toplamda 20 den fazla iş makinesi ile yüklenici firma çalışıyor, çalıştığı alanlar zorluk katsayısı çok yüksek olan yerler 3-5 metre som kayalar var bu kayaların delinmesi bazen uzun zaman alıyor 1 Saatte 1 Metre ancak gidilebiliyor. Titreşimden veya çalışmanın kendi riskinden dolayı su patlamaları su hatlarında arızalar meydana gelebiliyor. Bu yıl son defa bu sıkıntıyı çekmek zorundayız. Şimdiden hoşgörünüzü istiyorum, Ardahan’ın şehir olabilmesi ve daha temiz olabilmesi için, daha güzel yollar yapılabilmesi için altyapının bitmesi önemli bir husustur. Hoşgörünüzü özellikle istirham ediyorum diyen Başkan Köksoy; Halil Efendi Mahallesi, Yenimahalle ve Karagöl mahallesindeki şebekesiz yerler başta olmak üzere kura nehri ve alabalık deresi geçişleri dâhil tüm Ardahan şehir merkezinde alt yapı sorunlarını çözmek amacıyla kanalizasyon hattı döşenerek sağlıklı bir drenaj işlemi oluşturmak istiyoruz.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X