Belediyeden Engellilere Destek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelindeki engelli vatandaşların sorunlarının tespitine ve çözümüne yönelik hizmetlerine devam ediyor. Mersi…

Belediyeden Engellilere Destek
HABERİ PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelindeki engelli vatandaşların sorunlarının tespitine ve çözümüne yönelik hizmetlerine devam ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı, Mersin merkez başta olmak üzere Mersin’in tüm ilçelerinde son bir ayda 40 engelli vatandaşa akülü sandalye, tekerlekli sandalye ve hasta yatağı dağıttı. Vizyonlarının engelsiz bir Mersin olduğunu belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Türkiye’de ilk defa belediyemiz bünyesinde Engelliler Dairesi Başkanlığı kuruldu. O zaman bir söz verdik, görevimiz başında olduğumuz sürece engelli vatandaşlarımız ile ilgili çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yapacağımız dağıtımlarla onlara ve ailelerine her daim destek olmayı amaçlıyoruz” dedi. Engelli vatandaşların yüzlerini güldürmek ve onları topluma kazandırmak için hizmetlerine devam edeceklerinin altını çizen Başkan Kocamaz, “Engelli vatandaşlarımızın gündelik hayatlarında yaşadıkları sorunlara çözüm üretmek için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Yollarımızdan, kaldırımlarımıza kadar Mersin genelinde birçok yerin engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olmasını sağladık. Elbette yapılan bu çalışmalar yetmez. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızı Mersin’in her köşesinde mutlu görmek istiyoruz, hizmetlerimiz ve projelerimiz bu yönde devam edecek” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X