Ben de müslümanım böyle bir şey yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, dünkü Etiyopya ziyareti çerçevesinde Addis Ababa Üniversitesi’nde törenle fahri doktora unvanı verildi.

Ben de müslümanım böyle bir şey yok

Tören sonrasında konuşan Erdoğan, Somali’deki saldırıya sert tepki gösterdi. Erdoğan, şunları söyledi:’Şu anda burada Somali’den 500 bin sığınmacı var. Bu insanlar buraya canlarını kurtarmaya geliyor. Bugün yine bir terör eylemi oldu Somali’de. Ne adına yapıyorlar bunu? İslam adına yapıyorlarsa, ben bir Müslümanım, İslam’da böyle bir şey yok. Bir Müslüman öncelikle intihar edemez. Böyle bir İslam kesinlikle yok, bizim dinimizde ‘insanları git öldür’, böyle bir şey yok.

DEAŞ (IŞİD) terör örgütüne, diğer terör örgütlerine karşı aynı mücadelenin sergilenmesi şart. Biz İslami terör gibi son derece yanlış bir isimlendirmeye karşıyız. Kimse İslam’la terörü bir arada anamaz. Zira İslam barıştır. Kelime itibariyle sin kökünden gelmek suretiyle barıştır. Bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmektir. Bu İslam’ın hükmüdür. Bu tür terör saldırıları da farklı inançlara yönelik bu tür saldırılarda dünyada birlikte yaşam kültürünü yok etmektedir.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X