Besi hayvancılığı ve süt semineri

İnegöl Belediyesinin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İnegöl Ziraat Odası işbirliğiyle düzenlediği eğitim seminerleri devam ediyor. Bu kapsamda Kozluca Mahallesi’nde düzenlenen programla İlçe Tarım Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından veri

Besi hayvancılığı ve süt semineri

SADULLAH ORGAN

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, “İnegöl Belediyesi olarak son dönemde kırsal kalkınmayı sağlamak ve İnegöl tarımını geliştirmeye yönelik yaptığımız çalışmalar ile tarımı şehrimizin yeni bir gücü olarak ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. İnegöl tarımını bu sektörde önemli bir noktaya taşıyacak her türlü yenilikle çiftçimizi destekliyoruz” şeklinde konuştu.

GELİŞMELER ANLATILIYOR

Çiftçilerin daha bilinçli olması ve sektördeki tüm gelişmeleri çiftçiye daha iyi anlatmak için köy köy gezdiklerini ifade eden İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik de, “Hangi köyün neye ihtiyacı varsa, hangi yönde bir talebi varsa bunları yerine getirmeye çalışıyoruz. Kimi yerde arıcılık, kimi yerde hayvancılık, kimi yerde budama dersleri gibi birçok alanda çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X