Beşiktaş taraftarına 2 ayrı kontrol

Pazartesi akşamı oynacak Bursaspor maçını izlemek isteyen Beşiktaş taraftarlarının hem İstanbul, hem de Bursa’da aranacağı, passolig kartı olmayanlarla alkollü taraftarların kafileye alınmayacağı açıklandı.

Beşiktaş taraftarına 2 ayrı kontrol

Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi toplanan Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’nda Beşiktaş taraftarlarının maça alınmasının yanı sıra bu karşılaşmada uygulanacak önlemler de belirlendi.

Toplantıda, biletlerini Beşiktaş Kulübü’nün satacağı biletleri alan siyah beyazlı taraftarların kafileler halinde Bursa’ya gelebileceği bildirildi.

Toplam 2050 biletin verileceği Beşiktaş taraftarları hem İstanbul’da hemde Bursa’ya girişlerinde teker teker aranacaklar. İstanbul’da yapılacak kontrollernde paso ligi bulunmayan alkollü olan taraftarlar kafieleden çıkartılacak. Beşiktaş kafilesi, Bursa’da aynı şekilde tekrar kontrol edilecek ve daha sonra topluca stadyuma alınacak.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Bu arada Bursaspor-Beşiktaş maçında alınan güvenlik önlemleri artırıldı. Stadyum içersinde görev yapacak özel güvenlik sayısı 800’e çıkartılırken stadyum çevresindeki polis sayısı ise 400’e yükseltildi. Ayrıca, Beşiktaş futbol takımı ve taraftarların gelişleri ve dönüşleri sırasında jandarmada sorumluluk bölgesinde önlem alacak.

BURSASPOR İÇİN DE KURAL VAR

Karşılaşmaya yeşil beyazlı taraftarlardan sadece pasolig kartı olanlar veya ilk kez çıkartanlar alınacak. Birden fazla passolig kartı bulunanlara bilet satışı yapılmayacak. Bu önlemler Bursaspor ve Beşiktaş’ın internet sitesinden taraftarlara duyurulacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X