Beşiktaş ve Fenerbahçe`nin elinden kaçırıldı

İlk Süper Lig maçına Sivasspor karşısında çıkan Ertuğrul Ersoy`un Bursaspor`a kazandırılış öyküsü adeta film gibi… Gölcükspor`a 9 bin TL verilerek alındı. İki İstanbul takımı kat ve kaz üstü paralar vermesine ve aileye baskı yapmasına rağmen o dönem hız

Beşiktaş ve Fenerbahçe`nin elinden kaçırıldı
Beytullah SÜAT
 
3-0 kazanılan Sivasspor maçının en önemli ayrıntılarından biri de 17 yaşındaki Ertuğrul Ersoy’un ilk kez Süper Lig’de forma giymesi oldu. Tepecikspor’la oynanan kupa maçında 90 dakika görev yapan ve dikkat çeken bir performans gösteren genç stoper, Bursaspor alt yapısının türk futboluna sunduğu son isimlerden biri.
 
Şenol Güneş’in bizzat üzerinde durduğu Ertuğrul 13 yaşında Vakıfköy’den içeri girdi ve 4 yıl gibi bir sürede A kadroda kendine yer buldu.
 
SOLUĞU GÖLCÜK’TE ALDILAR
 
Bursaspor’a kazandırılış öyküsü ise film gibi…Alt yapı oyuncularında bu tarz olaylara alışkınız ancak Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın elinden adeta kaçırılmış Ertuğrul.
 
Bursaspor alt yapı antrenörleri Musa Öztürk ve Sebahattin Yenilmez Gölcükspor’un maçını izlerken Ertuğrul’a kafayı takarlar. Ancak onlarla birlikte gittikleri maçta Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da antrenörleri de vardır.
 
Ertesi gün o dönemin Gençlik Geliştirme Proje Sorumlusu Faruk Korkmaz’a Ertuğrul’dan bahsederler ve Faruk hoca hemen soluğu Gölcük’de alır.
 
BABASI TESİSLERİ GEZDİ
 
Gölcükspor yöneticisi Adem Ellibeş, 9 bin TL’ye ikna edilir. Ardından Ertuğrul’ın babası Hayrettin Ersoy, Vakıfköy’e getirilip, tesisler gezdirilir, kalacağı odaya kadar herşey gösterilir.
 
Bursaspor bunları yaparken, Fenerbahçe ve Beşiktaş Gölcükspor’la iltibata geçer.
 
Bursaspor’un verdiği paranın kat ve kat üstünü teklif ederler ancak yeşil beyazlı kulüp hızlı hareket etmesinin karşılığını almıştır.
 
 
300 BİN TL’DEN 20 BİN TL’YE İNDİ
 
Fenerbahçe ve Beşiktaş baktı olmuyor bu kez baba Hayrettin Ersoy’un aklını çelmeye çalışır fakat sonuç alamazlar.
 
O dönem Faruk Korkmaz’ın 1 gün dahi beklemeyerek hızlı hareket etmesinin karşılığını almıştır Bursaspor.
 
O süreçten sonra Bursaspor ve Gölcükspor arasındaki ilişkiler öyle gelişmiştir ki, Ertuğrul profesyonel sözleşmeye imza attığı gün ödenecek yetiştirme bedeli 300 bin TL’den 20 bin TL’ye kadar indirilmiştir.
 
DEĞERLER KOLAY YETİŞMİYOR
 
Bu ve buna benzer birçok öykü var Bursaspor alt yapısında.
 
Ozan Tufan’ı ilk gören, Bursaspor’a getiren rahmetli Ersel Altıparmak’tı. Efsanenin son hediyesiydi Bursaspor’a Ozan.
 
Ertuğrul’un öyküsündeki başrollerde ortada. Değerler kolay yetişmiyor.
 
Az emek verilmiyor bugünlere gelmesi için.
 
Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’la sadece Süper Lig düzeyinde savaşılmıyor. Altta da inanılmaz bir kapışma var.
Bursaspor’un bu rakiplere bu şekilde nal toplattığını da görmek insanı gerçekten mutlu ediyor.
 
***
 
Futbolcu değil iyi bir insan yetiştirdiler
 
Ertuğrul babası Hayrettin Ersoy ise oğluyla gurur duyduğunu söyledi. Oğlunun emekleme döneminde olduğunu belirten Hayrettin Ersoy ‘Bursaspor’a ne kadar teşekkür az. Oğlumuzu 13 yaşında gönderdik. Öncellikle bir futbolcu değil, iyi bir insan yetiştirdiler. Bizi tesislere davet ettiler ve gönlümüz rahat ettiği için kabul ettik. İyi ki de öyle yapmışız. Sivasspor maçında oyuna girince anlatılmaz bir duygu yaşadık. O dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş çok istedi. Biz aslen Trabzon’luyuz. Trabzonspor’da ‘bize verin’ dedi. Kabul etmedik. Çünkü oğlum Bursaspor’da mutlu. Oğlum terbiyesiyle, duruşuyla Bursaspor’a layık olacaktır.’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X