Bezm-i Alem imamını zorla getirin

İstanbul’daki Gezi Parkı eylemleri davasında tanık olarak yer alan Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi İmamı Halil Necipoğlu için “zorla getirme kararı” verildi.

Bezm-i Alem imamını zorla getirin

Türkiye, imam Necipoğlu’nu, olaylar sırasında yaralıların tedavi edildiği camide “bira içildiği” iddialarını yalanlamasıyla tanıdı.

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ve 225 sanığın yargılandığı Gezi Parkı olaylarıyla ilgili duruşmaya, 22 sanık ile avukatları katıldı. Ara kararını açıklayan hakim Yener Yıldırım, tebligat yapılmasına rağmen duruşmaya katılmayan 6 sanık hakkında yakalama, tanık olarak çağrılan ve duruşmalara gelmeyen Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi İmamı Halil Necipoğlu ve Yaşar Tüylü hakkında zorla getirme kararı vererek, duruşmayı erteledi. 

İddianamede, Dolmabahçe’deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’ne girilmesi olayının da aralarında bulunduğu 1 Haziran ila 4 Ağustos 2013 tarihleri arasındaki olaylara yer veriliyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X