Bilim Şenliği’nde proje başvuruları alınıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 6. Bursa Bilim Şenliği’yle ilgili hazırlık çalışmalarını incelemek üzere BTM’yi ziyaret etti. Başkan Altepe, BTM’de Genel Koordinatör Rıfat Bakan’dan yürütülen çalışmalar ve son durum hakkında bilgiler aldı.

Bilim Şenliği’nde proje başvuruları alınıyor

​Ziyaretinde Bursa Bilim Şenliği kapsamında yapılacak Proje Yarışması konusunda açıklamalarda bulunan Altepe, bu seneki yarışmanın ana temasının enerji verimliliği olduğunu kaydetti. Çocuklar, gençler ve ustaların farklı kategorilerde çekişeceği yarışmada üretilen projelerle enerji verimliliğine dikkat çekileceğini belirten Başkan Altepe, “Özellikle burada, enerji depolaması ve batarya verimliliği çok önemli. Bugün her türlü elektrikli cihaz üretilebiliyor fakat batarya konusunda arzuladığımız seviyeye gelemedik. Bataryanın kullanımı konusunu aşamadık. İstiyoruz ki bu konuya odaklanalım. Başta depolama, daha sonra yenilenebilir enerji, sonrasında da bina ısıtma ve soğutma, aydınlatma, elektrikli ev cihazları ve sanayi olmak üzere enerji verimliliğine yönelik tüm projeleri bekliyoruz” dedi.

Başkan Altepe, Bursa Bilim Şenliği Proje Yarışması’na yapılan başvuruların bu yıl daha da artmasını beklediklerini ifade etti. Yarışmada dereceye girenler için toplam 102 bin TL para ödülü belirlediklerini, ilk 50’ye giren herkesi sürpriz ödüllerle onore etmeyi düşündüklerini söyleyen Altepe, “Güzel projeler sunan gençlere güzel imkânların sağlanacağı, stratejik firmalarda staj yapmaktan başlayarak değişik şekillerde sürpriz ve hediyelerimizin olacağı güzel bir organizasyon olacak. Yeter ki bilgi öne çıksın. Yeter ki gençlerimiz başımıza icat çıkarsın. Onun için projesi, fikri olan herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Bugünden başlayarak, 1 Nisan 2017 tarihine kadar başvuru kabul edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X