Bin 200 mahkum hapishaneden kaçtı

Yemen’de bulunan bir hapishaneden aralarında El Kaide örgütüyle bağlantılı kişilerin de bulunduğu bin 200 mahkumun kaçtığı bildirildi.

Bin 200 mahkum hapishaneden kaçtı
HABERİ PAYLAŞ

Yoğun çatışmaların yaşandığı Yemen’de bir hapishaneden yaklaşık bin 200 mahkum firar etti. Taiz kentinde bulunan hapishaneden firar eden mahkumların arasında El Kaide ile bağlantılı kişilerin de yer aldığı bildirildi.

​Yemenli bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, kentte bulunan hapishaneye El Kaide örgütünün saldırdığı ve mahkumların örgüt tarafından serbest bırakıldığı belirtildi. Bir diğer kaynak tarafından yapılan açıklamada ise, kaçan mahkumlar arasında El Kaide bağlantılı kişilerin de bulunduğu, mahkumların hapishaneden nasıl kaçtığına dair herhangi bir bilginin olmadığı dile getirildi.

Suudi Arabistan’ın Yemen’deki Husileri hedef alarak hava saldırılarına başladığı 26 Mart’tan bugüne kadar ülkede üçüncü kez hapishaneden firar yaşandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X