Bingöl’de Suriyeli Ailelere Yardım

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Kızılay Bingöl Şubesi tarafından Suriyeli aileler için, “Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde hayırseverlerden alınan ikinci el eşyalar, kentte yaşayan mülteci ail

Bingöl’de Suriyeli Ailelere Yardım

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Kızılay Bingöl Şubesi tarafından Suriyeli aileler için, “Suriyeli Kardeşlerimize Ensar Olalım’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde yardımlar toplanmaya başlandı. Valilik 122 hattını arayan hayırseverler vatandaşların verdiği ikinci el eşyalar, Bingöl Belediyesi ekipleri tarafından alınarak, kentte yaşayan Suriyeli ailelere teslim ediliyor. Kampanyaya destek çağrısını yineleyen Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Suriyeli misafirlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek, “Savaş nedeniyle evini ve malını terk etmiş ve ülkemize sığınmış Suriyeli kardeşlerimize bir ensar duygusu içerisinde yardım edelim. Muhacire ensar olmak İslami ve insani bir sorumluluktur. Yardım kampanyamız insanlığımızın ve kardeşliğimizin en doğal gereğidir. Hemşerilerimizden evlerindeki fazla eşya, giyim ve gıda noktasında yardım etmelerini istiyoruz. Bu kampanyaya Bingöl’ün kadirşinaslığı ile destek olalım. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız, 122 hattını arayabilirler. Kampanyamız devam ediyor. Şimdiden hayır sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X