Bir anne ve iki kızının zorlu yolculuğu

Edirne’de bir anne, iki kız çocuğuyla çuvallar içinde kirli çamaşırlarını annesinin çamaşır makinesinde yıkamak için 5 kilometre yürüyor.

Bir anne ve iki kızının zorlu yolculuğu
HABERİ PAYLAŞ

Evinde maddi imkansızlıklardan dolayı çamaşır makinesi bulunmayan Funda Menekşe isimli bir anne, üç tekerlekli el arabasıyla, yaklaşık 5 kilometre annesinin evine çamaşırlarını yıkamak için gidiyor. 

Çuvallar içine koyduğu kirli çamaşırlarla birlikte iki kız çocuğunu da el arabasına koyan annenin yolculuğu Menzilahır Mahallesi’nde başlayıp annesinin evinin bulunduğu Yeniimaret Mahallesi’nde son buluyor.

Haftanın belli günleri ailesinin özellikle de iki kız çocuğunun kirli çamaşırlarını yıkamak için annesinin evine götürdüğünü söyleyen Funda Menekşe, “Annemin çamaşır makinesi olduğu için evimdeki tüm kirlileri yıkamak için arabanın iki çocuğumu da koyarak götürüyorum. Haftanın belli günlerinde sabahın erken saatinde yola çıkıyorum. Yıkanan çamaşırlar kuruduğu zaman annem haber veriyor, ben de almak için tekrar annemin evine gidiyorum” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X