‘Bir avuç eşkıya bölgeyi terörize ediyor’

Başbakan Davutoğlu, “Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya, sadece yakıyor, yıkıyor, bölgeyi terörize ediyor” dedi.

‘Bir avuç eşkıya bölgeyi terörize ediyor’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni ile Çalışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, “Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, yeni projeler üzerinde çalışırken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya, sadece yakıyor, yıkıyor, tahrip ediyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden, yurdundan ediyor. İnsanlarımız mağdur olsun, işsiz, eğitimsiz kalsın istiyorlar. Bölgenin geri kalması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bilsinler ki, biz bunlara izin vermedik, vermeyiz, vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, muhalefet partileri liderleriyle görüşmeler için randevu istediğini belirterek, “Ümit ederim ki onlardan da aynı anlayışı görür, önümüzdeki 4 yılı, evet birbirimizi eleştirdiğimiz, birbirimizle gerektiğinde siyasi rekabet yaptığımız ama sonunda bu ülkenin menfaatini her türlü siyasi menfaatin üzerinde tuttuğumuz bir dönem başlar. Bizim farkımız, Türkiye’nin bütününü kuşatmamızdır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X