Bir dönem ekranlara damga vurmuştu! İşte Bursalı oyuncunun son hali..

80 ve 90’lı yıllara yakışıklılığıyla damga vuran Tarık Tarcan, bir yandan sinema filmleri bir yanda diziler ve yarışma programları Türkiye’nin en gözde isimlerinden biriydi.

Bir dönem ekranlara damga vurmuştu! İşte Bursalı oyuncunun son hali..

Tarık Tarcan adı Türkiye’nin popüler kültür tarihinde birkaç kuşağın hafızasında yer etti. Her ne kadar artık kameralardan uzakta yaşasa da yine her gittiği yerde tanınıyor.

Tarık Tarcan’ın hayat öyküsü 14 Nisan 1958’de Bursa’nın Mudanya ilçesinde başladı. Liseyi bitirene kadar Bursa’da yaşadı.

Spora olan tutkunluğu yolunu İstanbul’a, Spor Akademisi’ne yönlendirdi. Ama hayat onun planladığı gibi yürümedi, Tarcan’a bambaşka bir sürpriz hazırladı. Ünlü bir giyim firmasının defilesinde podyuma çıkınca kariyeri de yön değiştirdi.

bir-zamanlarin-yakisikli-oyuncusu-tarik-tarcan-711833_9622_1_b.jpg

ÇARKIFELEK’İN SUNUCUSU OLDU

Artık Tarık Tarcan, Türkiye’nin en gözde mankenlerinden biriydi. Çok sayıda defilede podyuma çıktı. Reklam filmlerinde rol aldı. 1984 yılında sinema serüveni başladı, Fahriye Abla filmiyle kamera karşısına geçti. Ondan sonra da çok sayıda sinema filmi ve TV dizisinde rol aldı.Sonra Tarcan için yine kamera karşısında bambaşka bir serüven başladı.

Dönemin en çok izlenen yarışma programlarından Çarkıfelek’in ilk sunucusu oldu.

Ona Yasemin Koşal eşlik ediyordu. Fakat sonra yine beklenmedik bir değişiklik oldu. Tarcan, 1991 yılında hem de zirvedeyken pırıltılı dünyaya veda etti.

bir-zamanlarin-yakisikli-oyuncusu-tarik-tarcan-711833_8278_21_b.jpg

ANTALYA’YA YERLEŞTİ

Tarcan o sırada henüz 32 yaşındaydı. Önce Antalya’ya yerleşti. Bir restoran işletmeye başladı.

bir-zamanlarin-yakisikli-oyuncusu-tarik-tarcan-711833_619_20_b.jpg

SONRA DATÇA’YA GEÇTİ

Ardından da doğal açıdan daha sakin olan Datça’ya geçti. Artık yılın büyük bir bölümünü Datça’nın cennet köylerinden birinde geçiriyor.

TUTKULARINDAN VAZGEÇMEDİ

Manken olarak kariyer yaparken bir yandan da eğitimini tamamlayıp fizyoterapist olan Tarcan, deniz tutkusundan da spor tutkusundan da hiç vazgeçmedi.

bir-zamanlarin-yakisikli-oyuncusu-tarik-tarcan-711833_2685_4_b.jpg

bir-zamanlarin-yakisikli-oyuncusu-tarik-tarcan-711833_7200_6_b.jpg
 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X