Bir ilde daha kırmızı alarm! Yüzde 50 artış

Samsun’da 3 ay önce yer yer beyaz ve yeşil renklerin, genellikle de kırmızının hakim olduğu koronavirüs haritası, risk yoğunluğunun artmasıyla kıpkırmızı hale geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, temmuzda vaka sayıları ve tedbirde Samsun’u örnek iller arasında göstermişti. Koca dün yaptığı açıklamalarda ise son hafta içinde kentte vaka sayılarının yüzde 50 artış gösterdiğini belirtti.

Bir ilde daha kırmızı alarm! Yüzde 50 artış

Samsun’da ‘Hayat Eve Sığar Uygulaması’ndan (HES) 31 Ağustos ve 26 Kasım tarihlerinde 3 ay zaman aralığıyla alınan görüntüler koronavirüste vaka artışlarını gözler önüne serdi. 3 ay önce diğer renklerin de görülebildiği haritada şimdilerde ‘yüksek risk’i temsil eden kırmızı renk yoğunluğu dikkat çekiyor. Şehir, uygulamadan bakıldığında kıpkırmızı halde bulunuyor.

ÖRNEK İLDİ, SON HAFTA İÇİNDE YÜZDE 50 ARTIŞ GÖSTERDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, temmuz ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında vaka sayılarının ve tedbirlerin uygulanmasında örnek iller arasında Samsun’u göstermişti. Koca dün yaptığı açıklamalarda ise son hafta içinde Samsun’da vaka sayılarının yüzde 50 artış gösterdiğini belirtti.

VALİLİKTEN UYARI

Samsun Valiliği de konu hakkında vatandaşlara uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada, “Salgının seyrini değiştirmek sizin elinizde. Alınan tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için sizin desteğiniz şart. Lütfen zorunlu olmadıkça evinizden çıkmayın” denildi.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X