Bir proje küçük bir ilçenin adını anca bu kadar duyurur

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın bugün, “Bir proje küçük bir ilçenin adını anca bu kadar duyurur” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Bir proje küçük bir ilçenin adını anca bu kadar duyurur

Gördük ki, Bursa’nın şirin bir ilçesinde hayata geçirilen proje, tıpkı Prag, Paris, Londra gibi nüfusunun kat kat üstünde ziyaretçi çekmeye başladı.

Bursa’nın en uzak ve en az nüfuslu ilçesi Harmancık’ta belediye tarafından kısmi BEBKA hibesiyle hayata geçirilen ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilave yatırımlarıyla daha da büyütülen Eko Turizm Projesi ödüle doymuyor.

Hizmete girdiğinden bu yana değişik üniversiteler ve kurumlar tarafından ödüllendirilen projeye bu kez merkezi İstanbul’da bulunan yerel yönetim dergisi Özel Kalem’den anlamlı bir ödül geldi.

Derginin projeye verdiği ödülü Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş canlı yayında teslim aldı.

İçinde bungalov evleri ve restoranı bulunan proje bir anda ilçenin umudu oldu. 20’si kadın, 28 çalışanı bulunan tesise yılda 110 bin ziyaretçi geldiği duyuruldu.

7 bin dolayında nüfusa sahip Harmancık böylece bu proje sayesinde nüfusunun 11 katı misafir çekmeyi başardı.

Projeyi yaşama geçiren eski Başkan Mustafa Çetinkaya’yı anmadan geçemeyiz. Çetinkaya, ileriyi görerek ilçesinin kalkınmasına ve adının duyurulmasına önemli bir yatırım yapmış.

Şimdi onu görevdeki Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteğiyle daha da geliştiriyor.

Büyükşehir’in 3 milyon liralık ilave yatırımla projeye 6 yeni bungalov ve üç katlı bir konferans salonu daha kazandırıldığını da biliyoruz.

İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X