Bir yılda 145 bin kişiye sağlık hizmeti

Yıldırım Belediyesi bünyesindeki Yıldırım Tıp Merkezi 2015 senesinde acil hasta ve müdahale polikliniğinde 35 bin, çocuk polikliniğinde 19 bin, kadın hastalıkları ve doğum polikliniğinde 11 bin, kulak-burun-boğaz polikliniğinde 10 bin, göz polikliniğinde

Bir yılda 145 bin kişiye sağlık hizmeti

Ayrıca merkezdeki laboratuvarda da 29 bin tetkik yapıldı. İki çocuk hastalıkları uzmanı, bir göz hastalıkları uzmanı, bir kulak burun boğaz uzmanı, iki kadın doğum uzmanı ve bir iç hastalıkları uzmanı, iki diş hekimi ve 6 pratisyen hekim olmak üzere 15 kişilik hekim kadrosu ile Yıldırım Tıp Merkezi 2015 yılında toplamda 145 bin kişiye sağlık hizmeti verdi.

İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tıp merkezimiz, alanında uzman kadrosu ile vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke ediniyor. Amacımız modern tıbbi cihazlar ile Yıldırımlıları sağlığına en kısa sürede kavuşturmak” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin sürdürdüğü sağlık hizmetlerini çok önemsediğini dile getiren Başkan Edebali, “İlçemiz sınırları içerisinde yaşayıp, hizmetin ulaşmadığı vatandaşımız kalmayacak. Mutlu bir toplum ancak sağlıklı bireyler ile oluşturulabilir” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X