“Birlik Ve Beraberliğimizi Bozamazlar”

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, son günlerde terör saldırıları ile ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışan terör örgütünü lanetleyerek, milletimizin itidalli olması gerektiğini söyledi.

“Birlik Ve Beraberliğimizi Bozamazlar”

Başkan Mehmet Tutal yaptığı açıklamada, “En son Siirt’te haince planlanan pusuda verdiğimiz 8 şehit haberi bizleri derinden üzmüştür. Bir şehit haberini dahi duymaya gönlümüz razı gelmezken, kökü dışarıda olan, kana susamış taşeron örgüt çeşitli planlar ile ülke huzurunu bozmak, kardeşi kardeşe kırdırmak ve ülkeyi parçalama arzusu içindedir. Amaçları vatandaşlarımızı umutsuzluğa ve korkuya sürüklemek olan bu terör örgütü, tarihimizde defalarca kez kanıtlamak zorunda kaldığımız gücümüzü unutmamalıdırlar. Şu da unutulmamalıdır ki biz gücümüzü Allah’tan, peygamber sevgisinden ve vatan sevgisinden almaktayız. Bin yıllık kardeşliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmez. Devletimizin, ocaklara ateş düşmesin, birlik ve beraberliğimiz pekişsin diye verdiği çabaları suistimal ederek, ardı ardına saldırılar düzenleyen terör örgütüne karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sessiz kalmamış, gerekli cevabı misliyle vermeye devam etmektedir. Rabbimiz terörle mücadele eden kahraman asker ve polislerimizin yardımcısı olsun. Siirt’te ve diğer bölgelerde şehit düşen evlatlarımıza Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına ve Milletimize sabr-ı cemil diliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X