Bisikletçilerden termik santral tepkisi

Nilüfer Kent Konseyi Bisiklet Grubu ile Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Termik Santrali’ne Hayır Platformu, termik santrale ‘hayır’ demek için pedal çevirdi.

Bisikletçilerden termik santral tepkisi

Nilüfer Kent Konseyi Bisiklet Grubu ile DOSAB Termik Santrali’ne Hayır Platformu, Ataevler Gazi pazar alanında toplandı. Buradan yaklaşık 100 bisikletli bu kez pedalları termik santrale ‘hayır’ demek için çevirdi. Yaklaşık 20 kilometrelik yolculuğun ardından DOSAB Müdürlüğü önüne gelen bisikletçiler, burada basın açıklaması yaptı. Bisikletçilere yol boyunca, araçlı, bisikletli ve motosikletli polisler eşlik etti. Grup adına konuşan Ercan Akbaba, “Havaya karışan zehirli gazlar, küresel ısınmayı artıracak ve oluşacak asit yağmurları ile sularımızı kirleterek tarım arazilerinin verimini düşürecek. Yetişen gıdalarımızı zehirleyerek halkın hızla kansere yakalanmasına sebep olacaktır. Yeşil Bursa’nın üzerine kara bir duman tabakası çökecek ve bu her gün yoğunlaşarak devam edeceği için bitki örtüsü hızla yok olarak ‘Kara Bursa’ haline gelecektir. Bizler bisiklet kullanımını hızla yayarak hem sağlık açısından hem çevreci olma özelliğinden ötürü egzoz emisyon salınımı olmamasından dolayı çevremize fayda sağlarken, kurulacak olan bu santral tüm emek ve uğraşlarımızı bir günde yok edecektir. Tüm dünya gibi doğa dostu yeşil enerjiye yönelmemiz gerekir” dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X