Blok Mermer Fuarı büyük ilgi gördü

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ’nin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Maden-Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle düzenlediği ve 4 gün süren ‘Bursa Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı’nı 14 bin 728 kişi ziyaret etti.

Blok Mermer Fuarı büyük ilgi gördü
HABERİ PAYLAŞ

Tüyap Bursa Fuarcılık AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bursa Uluslararası Bursa Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25 Kasım’da başlayan ve önceki akşam sona eren fuarda, blok mermer ve iş makineleri sergilendi. Merkezde 7 salondan oluşan 40 bin metrekare kapalı alanda yapılan organizasyonda 12 ülkeden 148 firmanın ürünleri yer aldı. 34 ülkeden 14 bin 728 kişinin ziyaret ettiği fuarda, 10 tondan 30 tona kadar çeşitli ağırlıklarda 870 blok mermer, 600’ün üzerinde renk ve desen seçenekleri ile dikkat çekti.

TÜYAP’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Alanında ilk ve tek platform olma özelliğiyle dikkati çeken fuar, ziyarete açık kaldığı 4 gün boyunca sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü. Dünya mermer rezervlerinin yüzde 40’ı sahip Türkiye’de, doğal taş sektörünün gücüne güç katan fuar, sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü. Yer altı doğal zenginliklerimiz çerçevesinde faaliyet gösteren 2 bin 100 ocağın, bin 500 fabrikanın, 7 bin 500 atölyenin yoğun olarak yer aldığı coğrafyada düzenlenen fuar, BTSO, Ekonomi Bakanlığı ve TÜYAP yurt dışı ofisleri koordinasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu ülkelerden alım heyetlerine ev sahipliği yaptı. Madencilik sektörünün beklediği Bursa Blok Mermer Fuarı’nın, ilk yılında farklı coğrafyalardan gelen profesyonel alıcıların sektörü hareketlendirmesi, fuarın kıtalar arası köprü vazifesi görevini yerine getirdiğini göstermektedir. Fuarın ikincisinin gelecek yıl yine kasım ayında yapılması planlanıyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X