BM’den balistik füze açıklaması

BM Genel Sekreteri Ban, İran’ın balistik füze denemeleri yapmasına ilişkin, “İran’ın balistik füze denemesi endişe yarattı ama ne tür yaptırımlar ve önlemler alınacağına BMGK üyeleri karar vermeli.” dedi.

BM’den balistik füze açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin düzenlediği “Suriyeli sığınmacıların ülkelere kabulünde küresel sorumluluğun paylaşımı” konulu konferansa katıldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

İran’ın, balistik füze denemesi yaptığı açıklamalarına ilişkin Ban, “İran’ın balistik füze denemesi endişe yarattı ama ne tür yaptırımlar ve önlemler alınacağına BM Güvenlik Konseyi’ne üye ülkeler karar vermeli.” dedi. 

 

İran devrim muhafızlarının, balistik füze denemeleri yaptıklarını açıklaması, İsrail ve ABD başta olmak üzere bölge ülkeleri ve Batılı ülkelerin tepkisini çekmiş, İran’a yeni yaptırımlar konusu gündeme gelmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X