‘BMW için ne gerekiyorsa yaparız’

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, BMW’nin Türkiye’ye yatırım hazırlığında olduğunu öğrendiklerini belirterek, firmanın Mersin’e gelmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

‘BMW için ne gerekiyorsa yaparız’

Tekli, yazılı açıklamasında, otomotiv üreticilerinin yan sanayi fabrikalarının yoğunluğundan dolayı Marmara Havzası’nı tercih ettiklerinin altını çizerek, bu bölgenin yatırıma doyduğunu savundu. Çukurova yöresinin ise yatırıma aç durumda bulunduğunu ifade eden Tekli, şöyle devam etti: 

”BMW’nin, Türkiye’de bir tesis yatırımı için kolları sıvadığı ve bunun için Sakarya çevresinde incelemelerde bulunduğu bilgisi basında yer aldı. Alman otomotiv devinin, öncelikle bir lojistik tesisi kurmayı hedeflediği, ilerleyen yıllarda da üretim tesisi kurmayı planladığını öğrendik. Böylesine dev bir yatırımın Mersin’e gelmesi için ne gerekiyorsa yaparız. BMW gibi güçlü bir markanın Mersin’e yatırım yapması halinde yan sanayi tesisleri hızla oluşturulur. Mersin sanayi yatırımları açısından her geçen gün gelişen, istihdam oranları hızla artan bir il.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X