Boğa timi göreve hazır

Kurban bayramlarında sahibinin elinden kaçan boğalara karşı Yıldırım Belediyesi tarafından kurulan konusunda uzman kişilerden oluşan ‘boğa timleri’ görev hazır.

Boğa timi göreve hazır

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki kurban satış yerlerini denetledi. Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız’ın da hazır bulunduğu incelemelerde bayramın Yıldırım’da her yönüyle sorunsuz yaşanması için çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen Başkan Edebali, “Kurban Bayramı’na az bir süre kala Yıldırım Belediyesi olarak her anlamda tedbirlerimizi artırarak vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

16 FARKLI NOKTADA HİZMET

Her yıl yaşanan görüntü ve çevre kirliliği ile anılır hale gelen Kurban Bayramlarının Yıldırım’da artık bu görüntüden uzaklaştığının da altını çizen Başkan Edebali, “Kurban kesim alanlarına çöp konteynerleri ve su tankerleri konuldu. Ayrıca bayram süresince 10 ton tuz ile 5’er bin adet siyah ve beyaz poşet dağıtacağız. Alınan bu tedbirler sayesinde kurban kesimi sonrası çevrenin kirletilmesi önlenmiş olacak. İlaçlama ekiplerimiz de ilaçlama işlemlerine Kurban Bayramı sonrası da devam edecek. Bunun dışında kesim merkezlerinde görevli temizlik ekipleri de anında müdahale ederek, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşmasına müsaade etmeyecek” diye konuştu.

Yıldırım Belediyesi olarak kurban kesimi konusunda olumsuz durumların yaşanmaması adına alınan tedbirler hakkında da bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizdeki 16 ayrı noktada kapalı ve açık pazar alanlarını kurban kesim alanı olarak düzenledik. Buralarda veteriner kontrolünde konusunda uzman kasaplarımız ve islami usullere uygun kesim için din görevlilerimiz hizmet verecekler” şeklinde konuştu.

Başkan Edebali ayrıca kurban bayramlarında sıkça yaşanan sahibinin elinden kaçan boğalara karşı önlem aldıklarını da söyleyerek, konusunda uzman kişilerden oluşan ‘boğa timleri’ ile olaylara anında müdahale edileceğinin bilgisini verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X