Boğazköprü Mevkiinde Plan Değişlikliği İle Yol, Lojistik Merkez Ve Demiryolu Bir Arada

Kayseri ilinin batı girişinde bulunan Boğazköprü mevkiinde yol düzenleme, demiryolu hattı ve lojistik merkezi için bütünlük arz eden çalışmaların deva…

Boğazköprü Mevkiinde Plan Değişlikliği İle Yol, Lojistik Merkez Ve Demiryolu Bir Arada
HABERİ PAYLAŞ

Kayseri ilinin batı girişinde bulunan Boğazköprü mevkiinde yol düzenleme, demiryolu hattı ve lojistik merkezi için bütünlük arz eden çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Boğazköprü mevkiinde yolun güvenli ve akışkanlığı, demiryolu bağlantı hattının rahatlığı ve lojistik merkezine ulaşım için yeni bir imar planı yapıldığını bildirdi. Meclis kararı ile… Anbar Mahallesi’nde Boğazköprü Mevkii, Lojistik Merkezinde yapılan alan ile Demiryolları Hattının daha güvenli ve seri olabilmesi için imar planında değişiklik ön görüldüğünü belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri ilinin batı girişi, aynı zamanda şehrin imajını gösterdiğini, bu açıdan bu şehre ilk gelenler hakkında iyi bir izlenim bırakılması gerektiğini kaydetti. Boğazköprü mevkiinde yolun krokide belirtilen 275 m²’lik kısmını kapsayan bölümde imar planında değişiklik yapıldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Anbar Mahallesi, şehrimizin batı girişi olup, şehrimiz için ilk intiba veren bir bölgedir. Bu bölge Kayseri imajı için ve Kayseri hakkında fikir elde edecek turistler için önemlidir. Bu açından Anbar Mahallesi, Boğazköprü mevkiinde yeni bir çevre ve yol düzenleme çalışması yapılmak istenmiştir. Bu yol çalışması ile Boğazköprü yol ayrımı, demiryolu hattı ve bu bölge de ticaret açısından önemli merkez olan lojistik merkez arasında dengeli ve seri bir ulaşım ağı kurulmak istenmiştir. Yol güzergâhlarının öncelikle güvenli ve seri olması planlanmış ve buna göre imar planında değişiklik yapılmıştır. Şehrimize hayırlı olsun.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X