Borçelik’ten öğretmenlere eğitim

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek lisesi öğretmenlerinin bilgi birikimlerini geliştirmek amacıyla yürütülen ‘Eğitimcilerin Eğitimi Projesi’ (EĞİTEP) kapsamında Borçelik ile protokol imzaladı.

Borçelik’ten öğretmenlere eğitim

CEMAL KIRGIZ

Protokol çerçevesinde söz konusu eğitimlere Borçelik firması da katkı sağlayacak. Öğretmenlerin önceden belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda mesleki yeterliliklerini geliştirmek amacıyla planlanan eğitimler, BTA Proje Yöneticisi Emre Bülbül koordinatörlüğünde BTA çatısı altında gerçekleştirilecek. Şubat-Haziran 2015 döneminde her ayın son Salı ve Çarşamba günü yapılacak eğitimler Borçelik İç eğitmenleri Atay Bardak ve Bülent Baysal tarafından verilecek.

SANAYİNİN BEL KEMİĞİ

Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, meslek liselerinin Türkiye’de sanayinin bel kemiğini oluşturan insan kaynakları yetiştirdiğini söyledi. 

Çakır, ”Bu nedenle meslek lisesi öğretmenlerinin en güncel ve yeni bilgilere sahip olması, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edebilmesi büyük önem taşıyor. Böyle bir projeyi başarıyla hayata geçirdiği için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünü kutluyorum. Borçelik olarak, bu projeye katkı yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Pratik ile teori bu projede yaşam bulacak” dedi.

DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da, Türkiye’nin mesleki eğitimde önemli bir ivme kazandığına dikkat çekti. 

Müfredatta da gelişen teknolojiye paralel önemli değişiklikler yapıldığını vurgulayan Sarıkaya, ”Okullarda bu müfredatı öğrencilere aktaracak olan teknik öğretmenlerin mevcut yeterliliklerini artırarak gelişen teknolojiye uyumlu hale getirmek amacıyla hazırladığımız projemize, sosyal sorumluluk bilinci ile destek veren Borçelik ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X