Borsa’da Matlı yeniden aday

Bursa Ticaret Borsası’nda (BTB) seçim takvimi netleşti.

Borsa’da Matlı yeniden aday

ASLIHAN AYDIN

 

1 Ekim pazar günü Borsa Hizmet Binası’nda aktif 750 civarında delege sandık başına gidecek. 7 komiteden 20 meclis üyesi belirlenecek. Bu isimler 7 Ekim’de başkan ve yönetimi seçecek. 

Mevcut Başkan Özer Matlı, yeniden aday olduğunu belirterek, ”Yola çıktığımız arkadaşlardan bir değişiklik olmasını beklemiyoruz. Bu dönem sonuç odaklı bir anlayışla devam etmek istiyoruz. Üyelerimizin BTB’ye sahip çıkmasını istiyoruz. Ne kadar çok katılımcı olunursa o kadar çok proje ortaya çıkar” dedi. Şu ana kadar başka bir adayın çıkmadığını kaydeden Matlı, yeni dönemde seçildikleri takdirde yapmayı planladıkları projeleri de anlattı. Göreve geldiklerinde üye sayısının yaklaşık 400 olduğunu belirten Matlı, “Şu anda bin üyeye sahibiz. Yeni dönemde üye sayımızı artırarak, 5 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İşlem hacminde de daha yüksek bir hedef koyuyoruz ve büyümeyi daha da artırmayı planlıyoruz” diye konuştu.  

ÖNEMLİ PROJELER

Bursa’ya yakışacak bir hizmet binası yatırım planları olduğunu dile getiren Matlı, Büyükşehir Belediyesi ie görüşmeleri olduğunu ve binanın İzmir Yolu üzerinde olmasının planlandığını söyledi. Badırga’ya kurulması planlanan Canlı Hayvan Borsası ve Et Entegre Tesisi’nin son durumu hakkında da bilgi veren Matlı, kamulaştırmaların yüzde 90’ının bittiğini anlattı. Badırga’daki projenin bitmesiyle birlikte boşalan Ankara Yolu üzerindeki eT-Ba tesislerine 800 dairelik konut ve Alışveriş Merkezi (AVM) yapılmasının planlandığını da sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X