Borusan kurucusu Asım Kocabıyık’a vefatının 5. yılında anma töreni

Borusan, kurucusu ve onursal başkanı Asım Kocabıyık’ı vefatının 5. yılında, Gemlik Asım Kocabıyık Camii’nin açılışıyla andı. Gemlik Asım Kocabıyık Camii, Gemlik’in en büyük camisi olarak ibadete açıldı.

Borusan kurucusu Asım Kocabıyık’a vefatının 5. yılında anma töreni

17 Haziran 2017, Gemlik. Borusan’ın katkılarıyla yapılan Gemlik Asım Kocabıyık Camii, 16 Haziran Cuma günü Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu ve Gemlik halkının da katılımıyla ibadete açıldı. Gemlik Asım Kocabıyık Camii 3.400 metrekarelik alanın 900 metrekaresine inşa edilen 1.500 kişilik kapasitesiyle Gemlik’in en büyük camii olma özelliğini taşıyor.

Caminin açılışı nedeni ile kısa bir konuşma yapan Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, “Gemlik, Borusan’ın kalbinin attığı yerdir. Bu camiyi, adını taşıdığı onursal ve kurucu başkanımız merhum Asım Kocabıyık’ın vefatının beşinci yılında Gemliklilerin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Geleneksel iftar yapıldı

Borusan’ın her yıl Gemlik Belediyesi işbirliği ile düzenlediği geleneksel halk iftarı İskele Meydanı’nda Mercan Dede konseriyle başladı. İftar programına katılanlar Mercan Dede’nin müziğini ilgiyle izledi. Program, iftar yemeğinden sonra Tuğçe Pala konseriyle devam etti. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X