Böyle rehine pazarlığı görülmedi!

Bursa’da 31 yaşındaki şizofren hastası olan adam annesini, anneannesini ve nişanlısını rehin aldı.

Böyle rehine pazarlığı görülmedi!

Elinde bıçak ve muşta ile 3 kişiyi evden salmayan şizofren genç, eve operasyon yapan polis ekipleri tarafından biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirildi. 45 dakika süren rehine pazarlığında polis ekiplerine şart koşan gencin, rehineleri serbest bırakma karşılığında sardalya ve tavuk ciğeri istemesi sokağa toplanan kalabalığın kahkaha atmasına neden oldu. Polis tarafından kurtarılan 3 kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

Edinilen bilgiye göre olay merkez Osmangazi ilçesi Gazcılar Sakarya Mahallesi Hatip Sokakta meydana geldi. İddiaya göre 4 yıldır tedavi gören şizofreni hastası İsmail D.(31) ilaçlarını içmeyince krize girdi. Evin içerisinde kendisiyle birlikte bulunan annesi, anneannesi ve nişanlısını bıçak tehdidi ile rehin alan İsmail D. dışarıya kimseyi salmadı. Cama çıkıp içeride bulunanları öldüreceğini söyleyen İsmail D.’in rahatsızlığını bilen komşuları polisi arayarak haber verdi.

“Ben gerçek, safkan kurdum, buraya ancak kurtlar girebilir…”

Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi 3 kişinin rehin tutulduğu dairenin karşısındaki bir evin balkonuna çıkıp İsmail D. ile konuşmaya çalıştı. Elinde bıçak ve muşta ile cama çıkan İsmail D., Polis ekiplerine “Ben gerçek, safkan kurdum, buraya ancak kurtlar girebilir, biz toprağa bağlıyız. Soyumuz topraktan geliyor, uçmaya çalışanlarla işimiz yok, çekilin gidin. Öğlenleri uyuyorum, rahatsız etmeyin” diyerek içeriye girdi. 

Rehinelere karşılık sardalya ve tavuk ciğeri istedi 

45 dakika süren rehine krizinde polis ve İsmail D. arasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Rehineleri serbest bırakmak için şart koşan İsmail D.’in rehinelere karşılık sardalya ve tavuk ciğeri istemesi herkesi şaşırtıp tebessüm ettirdi. Polisle anlaşamayan İsmail D. içeri girdiğinde çığlıklar gelince polis eve biber gazıyla operasyon yaptı. Uzun namlulu silahlarla evin önünde bekleyen polis ekipleri daire kapısını rehinelerden birinin açmasıyla içeriye girdi. O sırada camdan diğer polislerle konuşan İsmail D. etkisiz hale getirilip dışarıya çıkarıldı.

“Ambulans gelsin ölüyorum”

İç çamaşırlarıyla gözaltına alınan İsmail D., dışarıya çıktığında da polis ekiplerine direndi. Gözlerinin yandığını belirten İsmail D. yere yatıp önce su istedi. Polis ekiplerinin suyla yüzünü yıkamasının ardından polis otosuna bindirilmek istenen İsmail D. bu sefer de “ambulans gelsin ölüyorum” diyerek tekrar yere yattı. Olay yerine gelen 112 ambulansının sirenlerini çalmasını isteyen genç, kurt gibi uluyarak ambulansa bindirildi. Olayın ardından kurtarılan 3 rehine de ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X