Bozbey: “Kadının olduğu yerde güzellik vardır”

BUSKAD’ın düzenlediği “Kadın Girişimciliğinde Fark Yaratmak” etkinliğinde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kadın, sosyal, kültürel ve iş yaşamı içinde en az nüfustaki oranı kadar içinde olmalıdır. Kadının olduğu yerde sevgi, saygı, başar

Bozbey: “Kadının olduğu yerde güzellik vardır”

Bursa Aktif Kadınlar Derneği (BUSKAD) kadınların her alanda fark yaratmasını amaçladığı “Kadın Girişimciliğinde Fark Yaratmak” etkinliğinde Kalite Birliği Genel Başkanı, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Işığıçok konuşmacı olarak katıldı. Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe bir grup kadının yanında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katıldı.  

BUSKAD Başkanı Naziye Aydın, yaptığı konuşmada, kadınların sadece ekonomik değil, siyasi ve kültürel alanda da başarılı olmaları için farkındalık yaratmaları gerektiğini vurguladı. Kadınların en az nüfus oranındaki sayısı kadar toplumsal hayatta etkin olmaları gerektiğini ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kadın, sosyal, kültürel ve iş yaşamı içinde en az nüfustaki oranı kadar içinde olmalıdır. Bunu sağlayacak olan da bu tür derneklerdir. Bu konuda BUSKAD’ın duyarlı olduğunu biliyorum. Kadının olduğu yerde sevgi, saygı, başarı ve güzellik vardır” dedi. 

BUSKAD tarafından Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve diğer davetliler tarafından Sanatçı Gülgün Keser’in sergilediği “Yaprak ve Tüy Üzerine” sergisinin açılışı yapıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X