<

Bozdağ: Deforme olmuş mermi çekirdeği bulundu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da çıkan çatışmada hayatını kaybeden Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi’ye evinde başsağlığı ziyaretinde bulundu. Bozdağ, olay yerinde deforme olmuş bir mermi çekirdeğinin bulunduğunu söyledi.

Bozdağ: Deforme olmuş mermi çekirdeği bulundu
HABERİ PAYLAŞ

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ndeki 4 Ayaklı Minare önünde geçen cumartesi günü basın açıklaması yaptığı sırada PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden Tahir Elçi için Diyarbakır’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, beraberindeki Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile birlikte Elçi’nin eşi Türkan Elçi’yi evinde ziyaret etti. 

Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından gazetecilere, Tahir Elçi’nin ölümüyle ilgili sürdürülen soruşturma hakkında bilgi veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 defa yapılmak istenen olay yeri inceleme çalışmalarında, aralarında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın da yer aldığı heyete PKK’lı teröristler tarafından saldırı yapıldığını söyledi.

OLAY YERİ EKİBİNE 3 KEZ SALDIRILDI

Bozdağ, şunları kaydetti: “Olay yeri inceleme heyetine 3 defa saldırı yapılması, olayın aydınlatılmasına engellenmeye yöneliktir. Buna rağmen olay yerindeki bütün delillerin tespiti yapılmıştır. 83 delilden 43’ü alınmış. Bu 43 delil arasında 73 nüve soruşturmayı yürüten savcılarımız tarafından tespit edilerek incelenmek üzere uzmanlara teslim edilmiştir. Şu an bulunan deliller arasında 2 tane kovan var. 1 tane de deforme olmuş mermi çekirdeği var. Bunların balistik incelemeleri devam ediyor. 1 tane de kaçan teröristlerin kullandığı tespit edilen silah var. O silahın içerisinde de mermiler var. Bunların da incelenmeleri devam ediyor. Elde edilen delillerin balistik, adli tıp incelemeleri, pek çok yönü var. Bunların hepsi tamamlandıktan sonra, olayın aydınlatılmasına dönük bir değerlendirme yapma imkanımız olur. Şu an kesin bir bilgi verme imkanımız yok.”

 

Türkan Elçi’ye tehdit iddiasına suç duyurusu

Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Twitter hesabından Tahir Elçi’nin öldürülmesi ve eşi Türkan Elçi’ye yönelik tehdit içerikli mesaj iddialarıyla ilgili Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru hakkında suç duyurusunda bulundu. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede polis memuru G.E.’nin Twitter’dan paylaştığı belirtilen tweetlere de yer verildi. Dilekçede polis memuru hakkında ‘Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’, ‘Hakaret’, ‘Kişinin hatırasına hakaret’, ‘Suçu ve suçluyu övmek’, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ ve ‘Suç işlemeye alenen tahrik’ suçlarından hakkında soruşturma başlatılarak, dava açılması istendi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X