Bozdağ’dan ‘Rıza Sarraf’ davasına ilişkin flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, önemli açıklamalarda bulundu.

Bozdağ’dan ‘Rıza Sarraf’ davasına ilişkin flaş açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

 

Bozdağ, NATO tatbikatındaki skandala ilişkin, “Bu, NATO tarihinin en büyük skandallarından bir tanesidir. Kabul edilemez bir durumdur, açık bir had bilmezliktir.” dedi.

 

“Bu işin üzeri örtülmemesi gerekir”

 

“Bu işin üzerinin örtülmemesi, örttürülmemesi gerektiğini de çok net şekilde ifade ediyoruz.” diye konuşan Bozdağ, şöyle devam etti:

 

“Sadece iki kişiyle alakalı işlem yapılması, görevlerine son verilmesi, bu olayın tamamen enine boyuna araştırıldığı ve her yönünün aydınlatıldığı anlamına gelmez.”

 

“Önümüzdeki günlerde yeni KHK çıkacak” 

 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “Önümüzdeki günlerde yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkacaktır. Hem tedbir kararnamesi hem de düzenleme kararnamesi olmak üzere iki ayrı KHK’yı önümüzdeki günlerde yayımlayacağız.” dedi.

 

“Bu dava Türkiye’ye karşı bir kumpas davasıdır”

 

Rıza Sarraf davasına ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Bu dava çok net olarak söylüyoruz, siyasidir, hukuki dayanaktan yoksundur, Türkiye’ye karşı bir kumpas davasıdır. Yargılama yapanlar, davanın sanıkları üzerinde çok net bir şekilde baskı uygulamaktadırlar.” 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X