‘Brexit durumunda Türkiye’nin kaybı olmayacak’

Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Remzi Gür, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması (Brexit) durumunda Türkiye’nin ticari ve stratejik bir kaybı olmayacağını ileri sürdü.

‘Brexit durumunda Türkiye’nin kaybı olmayacak’

Gür, yaptığı açıklamada, İngiltere’nin AB’den çıkacağını düşünmediğini belirterek, ”Ayrıca, bu kapsamda taleplerinin çoğunun karşılığını da alacaktır. Çıkması halinde bile bu durum AB’nin sonunu getirmeyecektir. Kaldı ki diğer tüm ülkeler kendi şartları çerçevesinde, menfaatlerine uygun olarak rahatlık içerisinde olmasalar da bir şekilde üyeliğe devam edeceklerdir” dedi. İngiltere’nin AB’den ayrılması durumunda Türkiye’nin ticari ve stratejik bir kaybı olmayacağı öngörüsünde bulunan Gür, ”Ümit ederim ki AB için bugüne kadar harcanan emekler herkes için yarar sağlar. İnancımıza göre, ayrılıkta değil, birlik ve beraberlikte bereket ve huzur vardır. AB’nin huzurunu da canı gönülden arzu ederiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X