BTK Başkanı Sayan’a önemli görev

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Bağımsız Düzenleyiciler Grubu (Independent Regulators Group – IRG) Başkan Yardımcılığına seçildi.

BTK Başkanı Sayan’a önemli görev

Türkiye’den bu göreve seçilen ilk kişi olan Sayan, 2016’a bu görevi yerine getirecek. BTK’dan yapılan yazılı açıklamada, 10-11 Aralık’ta İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilen Bağımsız Düzenleyiciler Grubu Genel Kurulu’nda Sayan’ın IRG Başkan Yardımcısı olarak seçildiği ifade edildi. 

Açıklamada, Sayan’ın, Avrupa’da elektronik haberleşme alanında, ulusal düzenleyici kurumların yer aldığı en önemli platform olan IRG/BEREC Kurul’unda, AB üyesi olmayan ülkelerin IRG/BEREC Kurul’larında gelebileceği en üst pozisyon olan başkan yardımcılığına seçilmesinin, bu göreve seçilen ilk Türk olması nedeniyle büyük önem taşıdığı belirtildi. Sayan’ın, IRG Kurulu üyesi olarak aynı zamanda Avrupa Elektronik Haberleşme Düzenleyiciler Kurumu (Body of European Regulators for Electronic Communications- BEREC) Kurulu’nda da yer alacağı kaydedildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X