BTM’den bilimsel eğitim reformu

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin (BTM), bilimsel eğitime katkıları sürüyor.

BTM’den bilimsel eğitim reformu

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi klasik eğitim kalıplarının dışına çıkarak eğitimde bilimsel farkındalığı artırmak ve bilimi topluma yaymak amacıyla öğretmenlere yönelik projelendirdiği “Öğretmenler Loncası”  her branştan öğretmenin yoğun ilgisi ile devam ediyor. Bilimi, çocuk ve gençlere sevdirerek gelecek nesillere aktarılması amacıyla kurgulanan, eğitim tekniklerini geliştirmek adına pratik uygulamaları da içeren “Öğretmenler Loncası”  ile her branştan öğretmenin teorik ve pratik uygulamalarla deneyim kazanması hedefleniyor.      

Öğrencilerin ve çocukların bilimsel gelişiminde,  formal eğitime alternatif olarak informal eğitimi esas alan BTM’nin  “Öğretmenler Loncası”,  yeni öğretim yöntemi stratejileri geliştirmesine de fayda sağlıyor. “Öğretmenler Loncası”  ile bilimsel kültürün artırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.  Bilime merak duyan tüm öğretmenlerin başvurabileceği program 19-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerine da katkı sağlayacak olan Arduino ile Prototipleme Eğitimine katılmak isteyen öğretmenlerin   www.bursabtm.org  adresini ziyaret etmeleri yeterli olacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X