BTSO’dan Yıldırım’a işbirliği teklifi

BTSO İnşaat Konseyi üyeleri, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi ziyaret ederek, kentsel dönüşüm konusunda fikir alışverişinde bulundu.

BTSO’dan Yıldırım’a işbirliği teklifi
HABERİ PAYLAŞ
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTSO İnşaat Konseyi üyelerini ağırladı. İnşaat Konseyi’nden Sorumlu BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan başkanlığındaki konsey üyeleri, Yıldırım ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda işbirliği imkanlarını konuştu. Umutkan, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Yıldırım’da kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. BTSO İnşaat Konseyi’nin tecrübelerinden Yıldırım Belediyesi’nin de yararlanabileceğini kaydeden Şakir Umutkan, “Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO’da inşaat sektöründe tecrübeli firmalar bulunuyor. Mesleğinde duayen insanlar, BTSO çatısı altında faaliyet gösteriyor. Yıldırım’da başlayacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarında BTSO İnşaat Konseyi olarak görev alabiliriz. Bursa ve ilçelerinde kentsel dönüşüm adımlarını yakından takip ediyoruz. Bu açıdan Yıldırım’da yapılacak işbirliğini önemsiyoruz. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa, her türlü desteğe hazırız” dedi.

‘BTSO İnşaat Sektör Raporu ve Yerel İnşaat Stratejisi’ kitapçığını Başkan Edebali’ye sunan Şakir Umutkan, önümüzdeki aylarda kentsel dönüşüm alanında bir zirve yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

“BTSO’NUN GÜCÜNÜN FARKINDAYIZ”

Yıldırım ilçesindeki kentsel dönüşümü Yıldırım Belediyesi’nin tek başına değil, kamu kurumları ve STK’larla birlikte gerçekleştirebileceğini belirten Başkan Edebali ise, BTSO İnşaat Konseyi’nin işbirliği teklifinin kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Edebali, “Kentsel dönüşüme bir bütün olarak bakmak lazım. Kentsel dönüşüm, ilçemiz için olmazsa olmaz konulardan birisidir. Bu yüzden kamu kurumları ile işbirliğine önem veriyoruz. BTSO’nun da gücünün farkındayız. Toplumsal desteğin olmadığı bir çalışmada başarılı olmak imkansız. Kentsel dönüşüm çalışmalarında güzel bir işbirliği, ilçeye büyük faydalar kazandıracaktır” diye konuştu.

 

 

BTSO Meclis Üyesi ve İnşaat Konseyi Yöneticisi Ali Tuğcu, Yıldırım Belediyesi ile BTSO arasındaki işbirliğinin ilçeye ve Bursa’ya büyük faydalar sağlayacağını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X