BTT 29 Ocak direniş gününü andı

Büyükşehir Belediyesi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “29 Ocak Milli Kimlik ve Direniş Günü Anma Toplantısı ve Fotoğraf Sergisi”nde, Batı Trakya Türklerinin verdiği mücadele ve yaşanan sıkıntıla

BTT 29 Ocak direniş gününü andı

Batı Trakya Türklerinin, maruz kaldıkları ayrımcı ve baskıcı politikalara dikkat çekmek ve maruz kalınan saldırıları unutturmamak adına 1988 senesinde başlatılan ‘29 Ocak Milli Kimlik ve Direniş Günü’ münasebetiyle Bursa Göç Tarihi Müzesi’nin ev sahipliğinde anma programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili ve BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, 29 Ocak 1988 tarihinin, yapılan haksızlıklara karşı Batı Trakya Türklerinin ayağa kalktığı, haklarının geri verilmesi için milli direniş gösterdiği bir gün olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç ise, kendisinin de Batı Trakya kökenli olduğunu, Bursa gibi bir şehirde yaşadıkları için şanslı olduklarını belirtti. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, Batı Trakya’da yaşanan acıların unutulmamasının önemli olduğunu söyledi. 29 Ocak Milli Kimlik ve Direniş Günü kapsamında açılan fotoğraf sergisi, 4 Mart Cuma gününe kadar Bursa Göç Tarihi Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X