BTTDD Bursa’da bayrak Emin Latif’te

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin geçtiğimiz pazar günü yapılan genel kurulunda Güven hareketinin adayı olarak ipi göğüsleyen Dr. Ali Emin Latif görevi, Şükrü Köse’den devraldı.

BTTDD Bursa’da bayrak Emin Latif’te

Dernek Merkezi’ndeki devir teslim töreninde konuşan Şükrü Köse, 3 dönemlik görev süresinin noktalandığını belirterek, ”Demokratik bir yarışla seçime gidildi ve çok değerli kardeşimiz Dr. Ali Emin Latif ipi göğüsledi. Ben kendisini bir kez daha kutluyorum. Birlik ve beraberlik için çıtayı çok daha yukarılara taşıyacağından hiç şüphem yok” dedi. Köse, genel kurulu yüksek katılımla şölen havasına dönüştüren Batı Trakyalılar ile derneğe bugüne hizmet etmiş, destek vermiş başkan, yönetici ve üyelere teşekkür etti. Köse, ”Derneğimizi uzun yıllar yönetmiş, ilk başkanımız merhum Şükrü Şankaya ağabeyimizi de rahmetle anıyorum. Nur içinde yatsın” diye konuştu.

‘KAZANAN BATI TRAKYA OLDU’

Bayrağı Şükrü Köse’den devralan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif de, şölen havasında bir genel kurulu geride bıraktıklarını dile getirerek, ”Şükrü Köse ve ekibine, genel başkanımıza, eski başkanlarımıza, üyelerimize, divan heyetine ve Bursa protokolüne teşekkür etmek istiyorum. Demokratik bir yarışın sonunda kazanan Batı Trakya oldu” ifadelerini kullandı. Emin Latif, Batı Trakya Türkleri’nin sorunlarını çözme noktasında, hemşerileri Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başta olmak üzere davaya ilgi duyan milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları ve BTTDD Genel Merkezi ile el ele vererek sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladı. Dr. Emin Latif, bugüne kadar derneğe hizmetleri olan başta ilk Başkan merhum Şükrü Şankaya olmak üzere herkese teşekkür etti. Emin Latif, ”Hakkın rahmetine kavuşmuş olan değerli büyüklerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X