Bu acının tarifi yok! Bursa’da aynı aileden 4 kişi koronavirüsten öldü

Koronavirüsle mücadele devam ederken canlar da gidiyor. Bursa’nın İnegöl ilçesinde ikamet eden Memiş ailesi, 28 gün içinde bu hastalığa 4 can birden verdi. Aile perişan olurken, yakınları vatandaşları uyardı.

Bu acının tarifi yok! Bursa’da aynı aileden 4 kişi koronavirüsten öldü

Çin’de başlayan koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.

Her gün dünya genelinde yüz binlerce kişi hayatını kaybediyor. Artan vakaların yanı sırada ölüm oranları da hızla devam ediyor. İnegöl’de ikamet eden Memiş ailesi 28 günde 4 yakınlarını toprağa verdi.

Kasım ayın ortasında İshakpaşa Camii İmam Hatibi Mehmet Nuri Memiş babası Musa Memiş hayatını kaybetti. Emekli imamın namazını kendisi gibi imam olan oğlu gözyaşları arasında kıldırarak toprağa verdi.

Acılar taze olan aile aynı gün içerisinde 3 yakınlarını kaybetti.

Hastanede tedavi gören Cafer Memiş ve amcasının oğlu Yaşar Memiş, bir saat arayla virüse yenik düştü. Bu acı haberle yıkılan Memiş ailesi her iki yakınlarını toprağa verdikleri gün Bursa’da koronaya yakalanıp tedavi gören damatları Abdurrahman Eren’in de hayatını kaybettiği haberiyle yıkıldılar. Amca ve yeğen Mahmudiye Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

28 gün içerisinde 2 dayısını, bir de dayısının oğlunu kaybettiklerini söyleyen Cavit Yakşi, vatandaşlara seslenerek uyardı. Yakşi konuşmasınında şunları söyledi:

“Bir ay dolmadan 3 canımızı kaybettik, şakası yok, herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Önce büyük dayımızı kaybettik ve ardından küçük dayım ile en büyük dayımın oğlunu aynı saat içerisinde kaybettik. Kul hakkı, vebal, mutlaka farklı düşünenler vardır, ama giden geri gelmiyor sevdiklerimizin acısına katlanmak gerçekten zor. O yüzden herkesin öncelikle büyüklerine çok dikkat etmesi gerekiyor. Allah rahmet eylesin, çok zor ve bu acının tarifi yok” diye konuştu.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X