Bu acıya yürek dayanmaz! Herkes ağladı

Samsun’da, Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun için tören düzenlendi.

Bu acıya yürek dayanmaz! Herkes ağladı

Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi bahçesinde düzenlenen törende konuşan SamsunTabip Odası Başkanı Fatih Özkan, Samsun’da bir hafta önce doktorlara uygulanan şiddetle ilgili açıklama yaptıklarını, bir hafta sonra böyle menfur saldırının gerçekleştiğini belirterek, bir hafta sonra neyle karşılaşacaklarını bilmediklerini söyledi.

 

Hastane Başhekimi Tamer Kutlu ise gözyaşlarını tutamayarak, “Ağabeyimizi kaybettik. Ondan çok şey öğrendik. Çok şey daha öğrenecektik. Çok büyük bir kayıp” ifadesini kullandı.

 

Furtun’un herkes tarafından özellikle de hastaları tarafından çok sevilen biri olduğunu dile getiren Kutlu, “Ne diyeceğimi bilemiyorum. Hepimizin başı sağolsun” diye konuştu.

 

Tören sırasında doktor Furtun’un annesi Gönül Furtun ile 12 yaşındaki oğlu Taylan Furtun gözyaşlarını tutamadı. Eşi Funda Furtun ise “Ağlamayacağım dik duracağız” dedi.

 

Duaların edilmesi ve helallik alınmasının ardından Furtun’un cenazesi meslektaşlarının omzunda alkışlar eşliğinde cenaze aracına konuldu.

 

Törene, Furtun’un ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Şencan, Türkiye Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Alev Yücel, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk ile çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

 

Olay

 

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi doktorlarından Opr. Dr. Kamil Furtun, hastanede, henüz belirlenemeyen nedenle İsmail K’nın silahlı saldırısına uğramış, göğsünden yaralanan Furtun, aynı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Olay yerinden kaçan İsmail K, bir süre sonra polis tarafından gözaltına alınmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X