Bu fotoğraftan sonra yer yerinden oynadı!

Vaka sayısının 35 bin 713 olduğu, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 2 bin 978’i bulduğu İtalya’da çok zor günler yaşanıyor. Salgından en ağır etkilenen kent olan kuzeydeki Bergamo’da cenaze işlemlerine yetişilemiyor. Ülkenin virüsten en kötü etkilenen bölgelerinden biri olan Cremona’da bir hastaneden gelen görüntüler ise olay yaratacak cinsten. İngiltere’de de durum ciddileşiyor. Londra’da yaşayan 39 yaşındaki bir kadının corona virüsüne yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video, nefes almakta nasıl zorlandığını gözler önüne serdi. ABD’de ise Washington Post gazetesi muhabirlerinden Jabin Botsford tarafından çekilen görüntüler dünya gündemine oturdu.

Bu fotoğraftan sonra yer yerinden oynadı!
HABERİ PAYLAŞ

Corona virüsü dünyaya diz çöktürmeye devam ederken,, ABD ile Çin arasındaki virüs gerginliği de sürüyor. ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile gerilim yaşanmasına neden olan “Çin Virüsü” ifadesini ısrarla kullanmaya devam ediyor.

Dün Beyaz Saray’da corona virüsü ile ilgili basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı, konuşma metnindeki “corona vürüsü” ifadesinin üstünü çizerek “Chinese” (Çin) diye değiştirdi.

Amerikan gazetesi Washington Post gazetesi muhabirlerinden Jabin Botsford tarafından çekilen görüntüler dünya gündemine oturdu. Trump’ın konuşma metninde yer alan koronavirüs ifadesinin üzerini çizip yerine Çin Virüsü yazdığı görüldü. Sosyal medyada yayılan kare kısa sürede gündeme otururken; Çin’in, Trump’ın bu hareketine nasıl karşılık vereceği ise merak konusu oldu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X