‘Bu koro millete ancak ağıt yaktırır’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar ya Kandil’le ya Pensilvanya ile aynı hizaya dizilmiş, eş başkanın sazı eşliğinde eski Türkiye türküsü çağırıyor. Bu koro millete ancak ağıt yaktırır” dedi.

‘Bu koro millete ancak ağıt yaktırır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İskenderun Anıt Meydanı’nda yaptığı konuşmada, “Bakıyoruz ki hiçbir parti olması gereken yerde durmuyor, savrulmuşlar. Hepsi bir yere doğru gidiyor. Fakat millet olduğu yerde duruyor. Milli iradeyi savuramıyorlar, milli irade pazar günü de zaten o bulunduğu yerden kararını verecek. Bunlar ya Kandil’le ya Pensilvanya ile aynı hizaya dizilmiş, bir de eş başkan var ya onun sazı eşliğinde eski Türkiye türküsü çağırıyor. Bu koro millete ancak ağıt yaktırır, ağıt” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

“Dikkat ederseniz içeridekiler ve dışarıdakiler, eski Türkiye ittifakının aklından, milletin gönlüne girerek seçimden netice elde etmek diye bir şey geçmiyor. Milleti akıllarınca tehditle, korkutmayla, aba altından sopa göstermeyle yola getirmeye, tercihini yönlendirmeye çalışıyorlar. Anlaşılan bunlar, bu milletin tarihine bakmamışlar, baksalardı orada Çanakkale’yi görürlerdi, Kut’ül Ammare’yi görürlerdi, Bakü’ye yürüyen Kafkas İslam Ordusu’nu görürlerdi. Tarihimize baksalardı, orada Kurtuluş Savaşı’nı, Gazi Mustafa Kemal’i görürlerdi. Tarihimizi inceleselerdi, orada 14 Mayıs 1950’de milletin iradesine, sandığa nasıl sahip çıktığını görürlerdi.”

“Davet edildiğim toplantılara, programım el verdiği ölçüde katılmaya gayret ettim. Biliyorsunuz bunu bile hazmedemediler, o malum terör örgütünün arkasında olduğu yapı ne diyor, ‘her çağrıldığı yere gidiyor’. Elbette gideceğim, ben milletimin içinden geldim, her fırsatta milletime gidiyorum, milletime. Siz dağa gidiyorsunuz, ben milletime gidiyorum. Onlar talimatı Kandil’den alıyor, ben ise talimatı milletimden alıyorum. Farkımız bu.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X