Bu köy karantinaya alındı!

Kütahya’nın Emet ilçesindeki 280 nüfuslu Düşecek köyü, vaka sayısındaki artış nedeniyle koronavirüs tedbirleri kapsamında 10 gün süreyle karantinaya alındı

Bu köy karantinaya alındı!

Kaymakam Hasan Çiçek başkanlığında toplanan Emet İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca son günlerde vaka sayısı artan Düşecek köyü için karantina kararı alındı.

Kurulun aldığı kararda, bireysel izolasyonun yeterli olmayacağı ifade edilerek, İlçemize bağlı Düşecek köyünde Covid- 19 pozitif vakalardaki artış nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olamayacağı, alınan tedbirlerin bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla 19 Mart saat 20.00den 29 Mart saat 20.00ye kadar 10 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildi denildi.

Karantina kararının ardından Jandarma ekiplerince, köye giriş ve çıkışlar kontrollü olarak yapılırken, karantinadakilerin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Gruplarınca karşılanacağı belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X