Bu mağazada para geçmiyor!

Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sevgi Mağazası, ihtiyaç sahibi vatandaşların umut kapısı oluyor. Kullanılmayan ikinci el giysi ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği mağazadan her ay ortalama 400 kişi yararlanıyo

Bu mağazada para geçmiyor!

Osmangazi Belediyesi Soğanlı Kültür Merkezi’nde hizmet veren Sevgi Mağazası, kullanılabilir durumdaki ikinci el giysi ve ev eşyalarını ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyor. Hafta içi 08:00 – 17:00 saatleri arası açık olan mağazada para kullanılmıyor. Evlerimizdeki işe yarar durumda olup kullanılmayan eşyaları ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturan mağazadan faydalanmak isteyenlerden muhtarlıklar tarafından verilen muhtaçlık belgesi ve kimlik bilgileri dışında herhangi bir şey istenmiyor.

Havaların da soğuması ile birlikte kışlık giyecek ihtiyacı olan vatandaşların son günlerde mağazaya ilgi gösterdiğini belirten Osmangazi Belediyesi Sevgi Mağazası yetkilileri, “Her yaş ve kesimden vatandaşımız mağazamıza gelerek hayırseverlerin bıraktığı eşyalardan ihtiyaçlarını giderebiliyor. Mevsim geçişleri, talebin en fazla olduğu dönemler. Kadın, erkek, genç, yaşlı her yaştan insan, ayakkabı, pantolon, gömlek, mont, kazak, çocuk kıyafetleri gibi her türlü giyecek ihtiyacını, belirli sayıda olmak kaydıyla mağazamızdan ücretsiz olarak temin edebiliyorlar” diye konuştu.

Zaman zaman kendilerine ilginç talepler de geldiğini belirten yetkililer, “Örneğin bebek beşiği ya da bebek arabası soranlar oluyor. Vatandaşlarımız, evlerinde kullanmadıkları kıyafetlerin haricinde kullanılabilir durumdaki mobilya, beyaz eşya, çocuk beşiği ve arabası gibi eşyalarını da bizlere getirebilirler. Bu sayede çocuğuna bebek arabası alamayan bir anne-babayı sevindirmiş olurlar” dedi.

Kullanılabilir durumda olan giyecek ve ev eşyalarının günün 24 saati Gaziakdemir Mahallesi’ndeki Soğanlı Kültür Merkezi’ne teslim edilebildiği öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X