Bu rotayı çok seviyorlar

Türkiye’deki kış ve doğa turizminin en fazla ziyaretçi çeken merkezlerinden Uludağ, farklı illerden gelen doğa sporcularının da ilgi odağı oluyor.

Bu rotayı çok seviyorlar

Başta dağcılık olmak üzere, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışının yanı sıra ekstrem spor tutkunları da Uludağ’ı tercih ediyor.

Uludağ’a teleferikle çıkan downhill bisiklet tutkunları, daha sonra zorlu patikalardan ve kayalıklardan geçerek şehre iniyor. İstanbul’dan gelerek Bursalı arkadaşlarıyla buluşan bisiklet tutkunları, yaptıkları organizasyonlarla adrenalinin doruğuna ulaşıyor.Bugüne kadar defalarca Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen yarış ve organizasyonlara katılan bisiklet tutkunu Atabey Sulku, Eyüp Oymak, Okan Kendirci hafta sonu teleferikle çıktıkları Sarıalan mevkiinden Bursa’ya iniş yaptı.

Yaptıkları sporun çok keyifli ve bir o kadar da tehlikeli olduğunu ifade eden Sulku, kendi kurdukları bisiklet grubuyla oldukça keyifli dakikalar yaşadıklarını, bu tutkunun hiçbir zaman dinmeyeceğini belirtti.

İstanbul’da oturan ve arkadaşlarıyla sürekli Uludağ’a geldiklerini ifade eden Sulku, “Bisiklet sürmek için kendi özel arabamızla 3-4 kişi gelmeye çalışıyoruz. Bursalı arkadaşlarımızla buluşuyoruz. İstanbul’da yüksek alan olmadığı ve çıkış imkânı olmadığı için Bursa’yı tercih ediyoruz. Teleferik olduğu için hem uzun sürüş imkânı yaşıyoruz. İnişin en kolay yapılacağı ve en akıcı parkur burada var” dedi

30-35 dakika arası 3 mola vererek Bursa’ya indiklerini belirten Sulku “Bu parkuru günde en az 3-4 kere çıkıyoruz. Teleferiğe gelen zamlarla birlikte bisikletle kişi başı 50, yoğun saatlere denk gelirse 80 lira vermek zorunda kalıyoruz. Bu da toplamda 200 lirayı buluyor. Sporcuları bayağı etkiliyor. Bunun için yetkililerden destek bekliyoruz. Lisanlı kişilere ya da bisikletli olan sporculara indirim yapmasını istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X