‘Bu sonucu beklemiyorduk’

Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP İl Başkanı Zafer Yıldız, ‘Bu akşam hiç kimsenin öngörmediği bir tabloyla karşılaştık. Sandıklardan çıkan sonuçlara ve halkın iradesine saygı duyuyoruz’ dedi.

‘Bu sonucu beklemiyorduk’
HABERİ PAYLAŞ

AYKUT GÜNGÖR

7 Haziran seçimlerine göre oy kaybeden ancak milletvekili sayısı değişmeyen CHP’de sonuçlar hayal kırıklığı yarattı. Sonuçların gelmeye başlaması ile birlikte moraller bozulurken, İl Başkanı Zafer Yıldız, basın toplantısı ile sonuçları değerlendirdi.  Yıldız, Haziran ayında yapılan seçimin ardından Türkiye’nin sorunlarını belirlediklerini ve bunlara çözümler ürettiklerini belirterek, ‘Bu sorunları ve çözüm önerilerine halkımıza anlatma çabası içerisine girdik. Bu akşamki seçim sonuçlarına kadar da seçim çalışmalarımızı sürdürdük’ diye konuştu.

HALKIN İRADESİNE SAYGI DUYUYORUZ

Yıldız, seçimlerin her zaman sürprizlere açık olduğunu dile getirdi. CHP olarak bu seçimde istedikleri sonuca ulaşamadıklarını anlatan Yıldız, şöyle konuştu:

‘Bu akşam hiç kimsenin öngörmediği bir tabloyla karşılaştık. Sandıklardan çıkan sonuçlara ve halkın iradesine saygı duyuyoruz. Bu ülkede CHP’nin iktidar olmasını isterdik. Belirlediğimiz sorunlar ve bunların çözümleri konusunda CHP iktidarında çalışmalar yapılsın, ülkemiz kaybettiği birtakım değerleri yeniden elde etsin istiyorduk. CHP olarak böyle bir sonucu gerçekten beklemiyorduk ancak halkımızın bugün ortaya koymuş olduğu irade, şu andaki sonuçlara göre Adalet ve Kalkınma Partisinin tek başına iktidar olmasını sağladı. Bu kaos ortamında MHP’den Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ciddi oranda oy kayması var. MHP’den 5 puan, HDP’den de 2 puan civarında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy kayması var. CHP de 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında oylarını çok değiştirmedi, aynı oy oranına sahip.’

Zafer Yıldız, partisinin çalışmalarına bundan sonra da TBMM çatısı altında aynı şekilde devam edeceğini sözlerine ekledi.

İSTİKRAR SÖYLEMİ ETKİLİ OLDU

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da, seçim sonuçlarının bu şekilde olmasını kimsenin beklemediğini belirtti.  Aydın, “Öncelikle böyle bir sonucu beklemiyorduk açık söylemek gerekirse. Her türlü sonuç olsa bile bu kadar açık ara farkla AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını hiçbirimiz beklemiyorduk. Saha çalışmalarında istikrar kelimesinin dile getirildiğini fark ettim. Ama bu kadar farkın oluşması birçok insana olduğu gibi bize de sürpriz oldu. Çıkan sonuca saygılı olmak zorundayız. Tabiki bundan sonra da elimizden gelen mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X