‘Bu ülkenin gençliği Gezi’deki vandallar değildir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bu ülkenin gençliği Gezi’de gördüğünüz vandallar, etek giyerek sokakları ateşe veren o provokatörler, masum kızlarımızı alçakça katleden o ırz düşmanları asla değildir” dedi.

‘Bu ülkenin gençliği Gezi’deki vandallar değildir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Memur-Sen tarafından düzenlenen “100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik” adlı programda konuştu.

Memur-Sen’den övgüyle bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Memur-Sen milli iradenin yönünde ortaya koyduğu samimi duruşuyla takdiri hak ediyor” dedi.

”Bu ülkenin gençliği Gezi’de gördüğünüz vandallar değildir” diyen Cumhurbaşkanı, sözlerine şöyle devam etti:

”Bu ülkenin gençliği etek giyerek sokakları ateşe veren o provokatörler değildir. Bu ülkenin gençliği masum kızlarımızı alçakça katleden o ırz düşmanları asla değildir. Bu ülkenin gençliği işte buradadır.”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

”Memur-Sen milli iradenin yönünde ortaya koyduğu samimi duruşuyla takdiri hak ediyor. Memur-Sen, AK Parti’nin kapatılma davasından hakkaniyet mücadelesinin en ön saflarındaydı. Memur-Sen kadınlarımızın başörtü sorunun çözümündeki öncü rolle hakkın yanında olduğunu gösterdi. Artık katsayı kalktı bundan böyle artık istediğiniz üniversiteye girecek ve istikbalimizin nesli olarak gelişeceksiniz.

”BU ÜLKENİN GENÇLİĞİ GEZİ’DE GÖRDÜĞÜNÜZ VANDALLAR DEĞİLDİR”

Sizleri, taşla molotofla maskeyle demir bilyelerle değil fikirle bilimle irfanla saygıyla mücadele verilebileceğini gösteren örnek bir gençlik olarak görüyorum. Bu ülkenin gençliği Gezi’de gördüğünüz vandallar değildir. Bu ülkenin gençliği etek giyerek sokakları ateşe veren o provokatörler değildir. Bu ülkenin gençliği masum kızlarımızı alçakça katleden o ırz düşmanları asla değildir. Bu ülkenin gençliği işte buradadır.

ÇANAKKALE SAVAŞLARI’NIN 100. YILI

24 Nisan’da 100. yıl kutlamalarına dünya devlet başkanlarını, hükümet başkanlarını davet ettik. Öyle zannediyorum ki şu ana kadar bize geri dönüşlere baktığımızda 30’u aşkın devlet başkanı, hükümet başkanı bizlerle beraber Çanakkale’de olacaklar. Bakanlarla diğer temsilcilerle bu rakam çok daha yüksek olacak.

”ARTIK BM’YE BİR GÜNCELLEME GEREKİYOR”

Şu anda dünyanın kaderi 5 ülkenin elinde, bir ülkenin iki dudağının arasında. Böyle bir adalet olabilir mi? Artık BM’ye bir güncelleme gerekiyor. Dünya 5’ten büyüktür. Samimi iseler tüm dünyanın her dinin temsil edildiği bir BM Güvenlik Konseyi olmalı.

”SAFAHAT, YASTIK ALTI ESERİNİZ OLSUN”

Gençler; Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’i sizin yastık altı eseriniz olsun. Onu okurken istirahate çekilin. Sözlerimi Akif’in Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için duanın son ifadesiyle bitirmek istiyorum: ‘Amin desin hep birden yiğitler. Allahu ekber gökten şehitler. Amin! Amin! Allahu ekber.’ Allah tüm şehitlerimizden, gazilerimizden razı olsun.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X